האלוף ידלין בהארץ ! אז מה חדש ?

עפר דרורי 16.05.2008 08:12

ידלין להארץ: "איראן עשויה להגיע ליכולת גרעינית בקרוב, אשדוד וקריית גת עלולות להיכנס לטווח הרקטות, חיזבאללה שיפר את יכולת הפגיעה מהעורף..." * בשביל התובנות האלה מחזיקה מדינת ישראל אלפים רבים של חיילים באמ"ן ומשקיעה מיליונים ?תגובה לכתבה של ארי שביט "העולם על פי ידלין" (מוסף הארץ 16.5.08).

ההתנסחות של ראש אמ"ן ידלין רהוטה והעברת המסר ברורה. דוגמאות ? "איראן עשויה להגיע ליכולת גרעינית בקרוב, אשדוד וקריית גת עלולות להיכנס לטווח הרקטות, חיזבאללה שיפר את יכולת הפגיעה מהעורף..."

או כפי שכתבו הגששים: "דברי חכמה דברים נכונים... אלא ממממהההה ?

 בקיצור בשביל התובנות האלה מחזיקה מדינת ישראל אלפים רבים של חיילים באמ"ן ומשקיעה מיליונים רבים בציוד האזנה, ניתוח והערכה ? העובדות האלה ידועות ומפורסמות וגם אם לא היו כאלה ניתן היה להבין אותם בלי שום מידע מוקדם. האם אנו צריכים הוכחה מלומדת או הערכה מודיעינית שככל שהזמן עובר גדל טווחן של הרקטות של החמאס ? למה הדבר דומה ? לחזאי מזג האוויר שמדווח לנו שהיום היה חם...

 עוד אומר ידלין שישראל לא צריכה להתייצב לבדה מול הנשק האיראני, רעיון גדול אבל מה עושים אם מדינות אירופה וארה"ב לא נלהבות לפתור את הבעיה שלנו ? או אולי זה לא מעניינו של ראש אמ"ן האחראי על צד האויב בצה"ל ולא על צד כוחותינו.

 דבר אחד משמעותי אומר ידלין לטעמי. הסיכוי לבלימה מדינית עולמית מותנה בכך שמישהו יוכל לחשוף את איראן כלפי העולם ועד היום היא לא נחשפה כוונתה בצורה ברורה להתחמשות גרעינית. אם יש תפקיד ברור ואסטרטגי שיביא תועלת לישראל הוא חשיפת כוונותיה של איראן באמצעות "הוכחות" לעולם כולו. את זה הייתי מצפה מאמ"ן שמדינת ישראל משקיעה בו ים של משאבים, חבל שדווקא בעניין חשוב זה הסחורה לא מסופקת.

 ארי שביט הצליח לשכנע, לאחר מאמצים רבים לדבריו, את ידלין להתראיין, מבחינה עיתונאית מאמציו היו מאמצי שווא. לא קבלנו שם מידע חדש שלא היה ידוע לנו וחבל.הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה