מה חדש

עפר דרורי הארץ 23.5.08 23.05.2008 05:39

ראש אמ"ן בראיון להארץ: "איראן עשויה להגיע ליכולת גרעינית בקרוב, אשדוד וקרית גת עלולות להיכנס לטווח הרקטות, חיזבאללה שיפר את יכולת הפגיעה מהעורף". האם בשביל התובנות הללו מחזיקה מדינת ישראל אלפי חיילים באמ"ן ומשקיעה מיליונים בציוד האזנה, ניתוח והערכה?מה חדש

ההתנסחות של ראש אמ"ן עמוס ידלין רהוטה, והעברת המסר ברורה. דוגמאות? "איראן עשויה להגיע ליכולת גרעינית בקרוב, אשדוד וקרית גת עלולות להיכנס לטווח הרקטות, חיזבאללה שיפר את יכולת הפגיעה מהעורף" (מוסף "הארץ", 16.5).

אבל האם בשביל התובנות הללו מחזיקה מדינת ישראל אלפי חיילים באמ"ן ומשקיעה מיליונים בציוד האזנה, ניתוח והערכה? העובדות ידועות ומפורסמות וגם אם לא היו, אפשר היה להבין אותן בלי שום מידע מוקדם. למה הדבר דומה? לחזאי שמדווח לנו בקיץ שהיום יהיה חם.

עוד אומר ידלין שישראל לא צריכה להתייצב לבדה מול הנשק האיראני, רעיון גדול. אבל מה עושים אם מדינות אירופה וארצות הברית לא נלהבות לפתור את הבעיה שלנו? או אולי זה לא מעניינו של ראש אמ"ן?

דבר אחד משמעותי אומר ידלין לטעמי: הסיכוי לבלימה מדינית עולמית של איראן מותנה בכך שמישהו יוכל לחשוף בעולם את כוונותיה להתחמשות גרעינית, שכן עד היום הן לא נחשפו בצורה ברורה. אם יש תפקיד ברור, שיביא תועלת לישראל, הוא חשיפת ההוכחות הללו לעולם כולו. לזה הייתי מצפה מאמ"ן. חבל שדווקא בעניין חשוב זה - הוא לא מספק את הסחורה.

עפר דרורי

ירושלים


לכתבה המלאה במקורהוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה