איפה ואיפה – על אי הצדק ברשויות המדינה

עפר דרורי 19.06.2008 10:00
איפה ואיפה – על אי הצדק ברשויות המדינה


הארץ מוסר כי עו"ד דה-הרטוך יועמד לדין משמעתי ויודח משרות המדינה * גם ח"כ חייב בכבודו של עובד ציבור וגם עליו חלים הוראות החוק בגין תקיפת עובד ציבור והעלבתו שלא לדבר על הפרעה במילוי תפקידו.איפה ואיפה – על אי הצדק ברשויות המדינה

 

תומר זרחין (הארץ 19.6.08) מוסר כי עו"ד דה-הרטוך יועמד לדין משמעתי ויודח משרות המדינה. למי ששכח עו"ד דה-הרטוך ראש תחום תמיכות במשרד המשפטים הממונה במסגרת תפקידו על שמירת טוהר המידות בכל הקשור להקצבת כספים בין היתר למוסדות דת התעמת עם ח"כ יעקב כהן מיהדות התורה בעת דיון בכנסת על הקצבת מוסדות דת חרדיים. במהלך הדיון הטיח ח"כ כהן בדה-הרטוך את המילים: "אתה גרוע מגרמני" ועוד נאצות. עו"ד דה-הרטוך שהוא בן לניצולי שואה לא שלט בעצמו וסטר לח"כ כהן. דה-הרטוך התנצל בפני כהן לאחר המעשה.

 

אין ספק שהתנהגותו של דה-הרטוך לא הייתה ראויה מאידך ענישה חד צדדית גם היא לא ראויה. גם ח"כ חייב בכבודו של עובד ציבור וגם עליו חלים הוראות החוק בגין תקיפת עובד ציבור והעלבתו שלא לדבר על הפרעה במילוי תפקידו.

 

הכנסת מזמן הפסיקה לשמש דוגמא לציבור, חברי הכנסת (ברובם) מתנהגים בדרך כלל בדרך מחפירה ומהווים מודל קלוקל להתנהגות רצויה ונורמטיבית. אם הוחלט על העמדה לדין של דה-הרטוך יש לנקוט במידה שווה כלפי ח"כ יעקב כהן. ביטויים בוטים ודברי נאצה אינם חלק מתפקידו הפרלמנטארי של חבר כנסת ואין הוא זכאי לחסינות על התנהגותו הנלוזה.

 

טוב תעשה יו"ר הכנסת (שהיא מורה במקצועה) אם תגיש תלונה כנגד ח"כ כהן ולפחות תלונה לוועדת האתיקה של הכנסת וכך ניווכח שכוחה אינו רק בטכסים אלא גם במעשים.

מוועדת המשמעת של נציבות שרות המדינה הייתי מצפה לדיון מאוזן והוגן והתייחסות לאירועים שהובילו את דה-הרטוך למעשהו.הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה