פעם אחת כבר וויתרנו ושילמנו מחיר יקר

עפר דרורי 25.09.2018 22:30
פעם אחת כבר וויתרנו ושילמנו מחיר יקר


(320) אף אחד לא רוצה להתעמת עם הרוסים אבל הבלגה בעת הזאת יכולה להוביל אתונו לפגיעות קשות בהרבה בעימות הבא.בימים האחרונים בעקבות המשבר עם הרוסים לאחר הפלת מטוס שלהם ע"י הסורים נקראנו "לסדר" אצל פוטין. המידע שנמסר ע"י מפקד חיל האוויר לא הרשים את הרוסים ולמי ששכחת זוהי מעצמה שלא בוחלת בשקרים בכל הזדמנות גם כזו שלא קשורה למדינת ישראל.

עכשיו הרוסים משקרים במצח נחושה וטוענים שאנו אחראים על הפלת המטוס שלהם וכתוצאה מכך הם מזרימים לסוריה ציוד רב נוסף כולל טילי נ"מ מתקדמים.

הדילמה שלנו ברורה, אף אחד לא מעוניין להתעסק עם הרוסים שיכולתם הצבאית גדולה משלנו ומאידך איננו יכולים לקבל מצב בו האירנים מחמשים עצמם לדעת בגבולנו הקרוב. החלטה לא קלה למקבלי ההחלטות.

אני רוצה להזכיר אירוע מלפני כחמישים שנה בחזית סיני. לאחר הפצצות מסיביות של חיל האוויר בתקופת ההתשה מול המצרים והשמדת סוללות טילי קרקע אוויר שלהם הוכרזה הפסקת אש. המצרים בחסות המצרים ניצלו את הפסקת האש וקידמו סוללות טילים נגד מטוסים לקרבת התעלה. אנחנו ידענו על הפרה זו ושתקנו, היו מכלול שיקולים למה לא להפר את הפסקת האש. טילים אלו שהחלטנו לא לתקוף מידית תרמו לחלק ניכר מהאבדות שלנו במלחמת יום הכיפורים בכל הקשור לפגיעה במטוסים שלנו ובצורה עקיפה נטרלו את יכולת חיל האוויר לעזור לכוחות הקרקע.

אף אחד לא רוצה להתעמת עם הרוסים אבל הבלגה בעת הזאת יכולה להוביל אתונו לפגיעות קשות בהרבה בעימות הבא.הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה