כנס גדוד 79 ארבעים וחמש שנה למלחמת יום הכיפורים

עפר דרורי 22.10.2018 09:20
כנס גדוד 79 ארבעים וחמש שנה למלחמת יום הכיפורים


(322) לגדוד מסורת הנשענת בין היתר על אתר אינטרנט של הגדוד, מספר ספרים שנכתבו על קורות הגדוד, עשור של כנסים, שיר שנכתב על הגדוד ומבוצע מדיי שנה על הבמה ועודוותיקי גדוד 79 נפגשו השנה כמו בעשר השנים האחרונות ב-15 באוקטובר 2018 ביד לשריון לכנס שנתי שעומד סביב זיכרון חללי הגדוד, סיפור מורשת הגדוד ומפגש חברים ובני משפחות.

לפני עשר שנים בשנת 2008 יזם רמי מתן מ"פ ז' בגדוד במלחמת יום הכיפורים כנס תוך שהוא אוסף סביבו מספר מלוחמי הגדוד שכל אחד תורם את חלקו בארגון הפעילות.

במשך השנים נוצרה מורשת מהכנס השנתי. מצגת לחללי הגדוד מרגשת מאוד שביצע שאול גרינברג חייל מהגדוד, הקראת שמות החללים, מאה ועשרים במספר הכוללת את כל חללי הגדוד שלחמו תחת מסגרתו והיא כוללת את חיילי גדוד 79 המקורי, חללי גדוד 196 שהצטרף לגדוד לאחר יומיים של לחימה בה ספג הגדוד אבדות כבדות, חללי גדוד 87 שלחמו תחת הגדוד בחלק מימי המלחמה ועוד כוחות שהצטרפו לגדוד במהלך המלחמה.

בכל שנה עומד הכנס בסימן של אחת הפלוגות. בשנה שעברה עמדה במרכז פלוגת החרמ"ש י' שהייתה הפלוגה המקורית של גדוד 79 ואף היא ספגה אבדות כבדות, שמונה עשר חללים. השנה עמד הכנס בסימן פלוגת הקמ"ט פלוגה ז' שהצטרפה לגדוד במסגרת גדוד 196. סיפורה של הפלוגה סופר, עלו לבמה ארבעה מחייליה וספרו את חוויותיהם. בטקס גם דיברו רמי מתן מ"פ ז' כאמור, מפקדו השני של הגדוד עמרם מצנע שהחליף את מוני ניצני שנפצע קשה, נתן בן ארי המג"ד השלישי של הגדוד שהחליף את מצנע שגם הוא נפצע. בנוסף הוזמן והגיע מח"ט 14 הנוכחי ניר רוזנברג.

מפגש החברים הניב פגישות מרגשות של חברים שחלקם לא התראו שנים רבות וחלקם נפגשים אחת לשנה בכנס עצמו.

לגדוד מסורת הנשענת בין היתר על אתר אינטרנט של הגדוד, מספר ספרים שנכתבו על קורות הגדוד, עשור של כנסים, שיר שנכתב על הגדוד ומבוצע מדיי שנה על הבמה ועוד ועוד. נראה שוותיקי הגדוד זקוקים לכנס הזה בראש ובראשונה כאזכור הנופלים ולא פחות מכך עבור עצמם השורדים.

למידע על הכנס ראו באתר הגדוד.הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה