טורפי הלילה

עפר דרורי בתוך: ישראל דיפנס, דצמבר 2018 17.12.2018 18:09
טורפי הלילה


(312) צבא ובטחון/ סקירת ספרותהספר טורפי הלילה מביא את סיפורה של סיירת גולני מהקמתה יחד עם חטיבת גולני בקום המדינה ועד היום עת שינה את שמו גדוד הסיור של גולני ל"סיירת גולני" והוא כולל בתוכו את שלושת הפלוגות של הגדוד.

הספר סוקר את תולדותיה של הסיירת תוך שהוא מתמקד באירועים משמעותיים בחייה ובחיי מפקדיה ולוחמיה. בין האירועים הבולטים: חילוץ התינוקות מבית הילדים במשגב עם, הקרב על תל פאחר בו נלחמה הסיירת יד עם כחות חטיבת גולני האחרים, קרב כיבוש החרמון במלחמת יום הכיפורים, הלחימה בלבנון לפני מלחמת לבנון הראשונה, קרב הבופור אשר קיבע את תפיסת הסיירת שאין משימה שאותה היא לא מבצעת, מבצע "כחול וחום" כנגד מערות ארגון של ג'יבריל בלבנון ועוד ועוד פעולות חלקן מוכרות חלקן ממש לא.

הספר מתמקד גם בתהליך האימונים וההכשרה של הסיירת לייעודה ועל הובלת מפקדיה למסלול שבזמנו היה מהקשים בצה"ל. מסיירת גולני יצאו לחטיבת גולני ולצה"ל כולו מפקדים בעלי שם כמו אריק שרון (כן, הוא היה שם לפני היותו בצנחנים), מאיר מוזס (מהחוליה של אורי אילן שנשבתה בסוריה), צביקה עופר (בעל עיטור הגבורה), אורי שגיא (לימים אלוף וראש אמ"ן), יודקה פלד (מקרב החרמון), אפי איתם, משה קפלינסקי (לימים סגן הרמטכ"ל), ארז גרשטיין (שנפל בלבנון כמפקד יק"ל) ועוד ועוד.

הספר כתוב בצורה מושכת ונשען על תחקיר וראיונות רבים.

בספר מספר טעויות "טכניות" הקשורים לאמצעי לחימה שהועברו להוצאה בתקווה שיתוקנו במהדורה הבאה.

מומלץ

טורפי הלילה, מירב הלפרין, ידיעות ספרים, 2018, 240 עמודים

מקור הכתבההוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה