רכבת החלומות

עפר דרורי 23.05.2019 22:28
רכבת החלומות


(329) היפנים שהם אלופי הרכבות בעולם, מריצים רכבת שמונה שנים ויותר לפני הפעלתה המסחרית! מה יודעים היפנים שהם כאמור יצרני הרכבות הטובות והמהירות בעולם שאנחנו לא יודעים?העיתון "מקור ראשון" (24 במאי 2019) פרסם נתונים על הרכבת החדשה של יפן האמורה לשבור את כל השיאים המוכרים לרכבות של היום. הרכבת המכונה Alfa-x  אמורה לנסוע במהירות של 400 קמ"ש.

מה שמשך את תשומת ליבי זה לא רק ההישג הטכנולוגי שהיפנים התברכו בו אלא הנתון הבא: הרכבת החלה השבוע בנסיעות מבחן לצורך בדיקות. הפעלתה מתוכננת לשנים 2027 עד 2030. אני מדגיש, היפנים שהם אלופי הרכבות בעולם, מריצים רכבת שמונה שנים ויותר לפני הפעלתה המסחרית!

מה יודעים היפנים שהם כאמור יצרני הרכבות הטובות והמהירות בעולם שאנחנו לא יודעים?

אנחנו מפעילים (לא מריצים לניסיון) קוו רכבת חדש לירושלים בצורה מסחרית עוד בטרם הוכרז כתפעולי כמובן אם אין סוף תקלות, תקיעות בתוך מנהרות, יציאה מאוחרת, ביטולי נסיעות ועוד ועוד והכל כדי שהשר הממונה יתכבד ויגזור את הסרט.

כל מחאת אנשי המקצוע בתחום נדחתה באופן נחרץ, הפוליטיקאים מנהלים את המדינה והם אלו שיקבעו.

ביפן יש חרקירי, מושג בו המנהיג או השר לוקחים אחריות על כשלים. הרעיון של לקיחת אחריות נכון והגיוני, האם הוא צריך להגיע עד לכדי התאבדות? לטעמי ממש לא. אבל העדר מוחלט של אחריות וקידום למשרד שר החוץ כפרס על כשלים מסוג זה הוא שערורייה.הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה