חופש הביטוי, האם הוא דו כיווני ?

עפר דרורי 17.11.2019 22:02
ד"ר מרדכי קידר

ד"ר מרדכי קידר


(334) אינני יודע מה באמת היה באירוע רצח רבין אבל לתחושתי המידע המלא טרם נמסר לציבור.כאשר מרצים באוניברסיטאות בארץ יצאו נגד המדינה בארץ ובחו"ל טענו ראשי האוניברסיטאות כי ההתבטאות היא חלק מהחופש האקדמי. כאשר המזרחן הד"ר קידר טען שיש רוצח אחר לרבין יצאה הקצף עליו ונדרשו כל החרמות האפשרויות, אוניברסיטת בר אילן הגדילה עשות ואיימה לפטר אותו, מסתבר שהחופש האקדמי וחופש הביטוי שמור לצד אחד של המפה.

ההיסטריה שדבקה באוניברסיטת בר אילן מראה עד כמה אחז הפחד בראשיה שחלילה מישהו שוב יזכיר היכן למד יגאל עמיר רוצח ראש הממשלה.

אני לא סבור כד"ר קידר כי יגאל עמיר אינו הרוצח. אני מאמין במערכת המשפט ששפטה את האדם הנכון מאידך אין לי דרך לדעת את כל האמת כמו ל-99 אחוז מהאוכלוסייה. כמו רבים אחרים אני חש שמסתירים מהציבור כבר עשרים וארבע שנים מה באמת היה שם וכאשר יש הסתרה הספקולציה פורחת.

אני זוכר את הנהג של רבין דמרי מרואיין בסמוך מאוד לאירוע הרצח ובקולו הנרגש אומר כי שמע צעקות של המילים "סרק סרק" כאשר הוא הבין שמטרתם לציין כי אין מה לדאוג או להיבהל מהיריות. כי הירי אינו ירי חי אלא כדורי סרק. זה מה שהוא שמע וזה מה שהוא השמיע מיד לאחר הרצח.

לקראת סוף עבודת הוועדה שבראשה עמד השופט שמגר התראיין השופט על המדרגות של הבניין בו פעלה הוועדה ברחוב אחד העם בירושלים. הוא נשאל ע"י אחד העיתונאים האם הוועדה התייחסה לצעקות "סרק סרק" ענה שמגר שהוועדה לא מצאה ממצאים לאמירות האלה (ציטוט מהזיכרון בלבד)...

כמה חודשים לפני רצח רבין התפרסמה ידיעה קטנה על דבר מעצרם של שני אחים ביהודה ושומרון ששם משפחתם היה קהלני. על פי הידיעה הן נעצרו בגלל כוונתם לפגוע בערבים. עוד נמסר בידיעה כי הכדורים בכלי נשקם הוחלפו ע"י השב"כ לכדורי סרק מן הסתם כדי שהערבים שהתכוונו לפגוע בהם לא יפגעו.

אינני יודע מה באמת היה באירוע אבל לתחושתי המידע המלא טרם נמסר לציבור.הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה