למה יש כזה להט רגשי כנגד ביבי?

עפר דרורי 31.07.2020 03:50
למה יש כזה להט רגשי כנגד ביבי?


(111) התפיסה שכל ביקורת המכוונת לביבי בגלל היותו מנהיג הימין היא מוטעית, אנשים כועסים ומוחים על התנהלותו בלי קשר לעמדתו הפוליטית.הרב נבון (מקור ראשון, 24 ביולי 2020) תוהה מדוע במצב בו הדמיון בין המפלגות השונות אינו רב (הוא צודק בזה) יש כזה להט רגשי המופנה כנגד ביבי.

ובכן לדעתי הפתרון לתמיהה הזו הוא שונה. כאיש ימין הרב נבון מניח שכולם ממש נהנים לשנוא את ביבי בגלל ימניותו וכלל עולה בדעתו שיש משהו הרבה יותר בסיסי ביחס הציבור לביבי וראוי שהדברים יאמרו. ראשית יש ביקורת קשה ונוקבת גם מול גנץ שגנב את דעת הציבור בבחירות האחרונות, הוא ואנשי מפלגתו הצטרפו לממשלה ולמנעמי השלטון בניגוד הפוך להבטחה שלהם, אבל גנץ אינו הנושא לדיון.

לביבי יש זכויות רבות כמנהיג מדיני וגם כמשקם הכלכלה של מדינת ישראל לפני שנים רבות. אבל התנהגותו ופעילותו הציבורית מאז הבחירות הבאות מעוררות כעס רב וביקורות שלא קשורה לעמדתו הפוליטית של המבקר. יצירת חקיקה חדשה שנועדה להבטיח את שרידותו האישית כמו סטטוס חדש של ראש ממשלה חליפי, התנהלות מאוד בעיתית בניהול משבר הקורנה השני הבריאותי, ניהול כושל של הכלכלה בתקופת הקורונה ועוד דוגמאות רבות מעוררים רגשות עזים של כעס בציבור רחב שחלקו גם בעל דעות ימניות. העיוורון לראות את המציאות בעייתי והתפיסה שכל ביקורת מכוונת לביבי כמנהיג הימין היא טעות. כאשר לא רואים את הבעיה לא ניתן גם לתקן.הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה