קרב ג'נין במבצע חומת מגן זכה "להגנה"

עפר דרורי 13.01.2021 15:01
קרב ג'נין, צילום: ויקיפדיה

קרב ג'נין, צילום: ויקיפדיה


(124) הצדק אינו נמצא תמיד בבית המשפט הגבוה לצדק.בית המשפט המחוזי קיבל את התביעה של לוחם בקרב ג'נין בשנת 2002 ואסר על הקרנה ואחזקה של עותקים מהסרט ג'נין ג'נין של בכרי בישראל. אחרי תשע עשרה שנים של מאבק קבע בית משפט כי להוציא דיבתם של חיילי צה"ל רעה זו עבירה ויש לשלם עליה פיצויים. לכאורה הצדק ניצח אבל זהו ניצחון פירוס.

תשע עשרה שנים הסרט מוקרן ומפיץ שקרים ואין מי שיעצור את העוול והכל בשם חופש הביטוי. תשע עשרה שנים רואים הלוחמים בקרב ומשפחות הנופלים בעיניים כלות כיצד משמיצים אותם ואת יקיריהם ובתי משפט בישראל כולל הבג"ץ מאשרים את מעשה הנבלה ואין מחריש.

היה צריך תשע עשרה שנים כדי שחייל אחד מהקרב יזהה לשבריר שניה את עצמו בסרט ויוכל לתובע את פגיעתו האישית. אין אבסורד מזה ואין דבר המקומם מזה.

לפני שנים רבות יחד עם לוחמים מקרב אחר במלחמת יום הכיפורים הגשנו בג"צ כנגד סרט אחר שכוונתו הייתה טובה אבל תוצאותיו לא, ובקשנו שהסרט לא יוקרן. בדיון שהתקיים בראשות נשיאת בית המשפט העליון דורית בייניש אמרה השופטת בין היתר כי אפילו סרטו של בכרי שבית המשפט העליון קבע שהוא שקרי הוחלט שלא תיאסר הקרנתו בשם חופש הביטוי. ככה אמרה והמליצה לנו לחזור מתביעתנו תוך שהיא מציינת שלדעתה הסרט שנוצר מציג בצורה חיובית את לחימתם של אנשי החטיבה.

היה ברור כי גם אם במאי סרטים יוצר סרט שקרי, זכותו להפצת הסרט והקרנתו עומדת לו.

האמון שלי בבית המשפט העליון נפגע, לא חשתי כי מישהו רוצה את רעתי אבל הבנתי שהצדק אינו נמצא תמיד בבית המשפט הגבוה לצדק.

שמחתי לקרוא את הידיעה של פסק הדין של בית המשפט המחוזי אבל שמחתי לא הייתה שלמה. ראשית תשע עשרה שנים של שקרים כבר קיבעו בלב רבים שהתנהגות צה"ל בג'נין הייתה ברברית ושנית כי הבמאי בכרי כבר הודיע שיערער לבג"ץ, השמחה תהיה גדולה יותר  כאשר החלטתו של בית המשפט תהיה סופית.

יש דברים שהיושר הטבעי וההיגיון הבריא מחייבים מעשה וכי הרשע יעלם מן העולם ולא היא.הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה