המנדט עזב מוקדם מדי...

עפר דרורי 11.07.2021 22:54
המנדט עזב מוקדם מדי...


(146) זו לא צריכה להיות החלטה של ראש הממשלה היכן הוא גר בעת מילוי תפקידו. יש מעון רשמי לראש הממשלה הושקעו בו עשרות מיליונים לנושא אבטחה, מה פתאום שהמדינה תשקיע סכום של כ-15 מיליון ₪ (כך לפחות פורסם) להתאים ביתו הפרטי של ראש ממשלה נבחר לצורכי אבטחה.ככה היינו מתבטאים בילדות כאשר נחשפנו לעוד תקלה של התנהלות הממשל, חוסר במסורת וחוסר סדר. ועכשיו אלו חילופי ראש הממשלה, לא נושא פוליטי אלא בנושא מאוד ארצי, חילופי המגורים.

כאשר הנשיא ריבלין סיים את תפקידו, באותו הערב הבית הרשמי עבר למחליפו הרצוג, אני מניח שידרשו מספר שבועות לשיפוץ וסיוד הבית, מה שנדרש בין חילופי משפחות בכל דירה. באנגליה ערב הבחירות ממתינה משאית הובלות ליד מעונו של ראש הממשלה. היה והפסיד בבחירות באותו הערב נכנסים הסבלים ומפנים את הדירה לטובת ראש הממשלה הנבחר, כנ"ל בארה"ב, ככה ברוב מדינות העולם. ואצלנו?

חודש אחרי בחירתו של ראש שהממשלה החדש הואיל נתניהו לפנות את המעון הרשמי וזאת כאשר יש לו עוד 2 דירות מגורים. פורסם שזה היה בהסכמת ראש הממשלה בנט אבל זוהי בדיוק ההתנהלות "השכונתית" שלנו כמדינה. זה לא אמורה להיות החלטה שלו, יש בחירות יש חילופי שלטון הם צריכים לקרות בו ביום. אפשר יום לאחר מכן אבל חודש?

בנוסף זו לא צריכה להיות החלטה של ראש הממשלה היכן הוא גר בעת מילוי תפקידו. יש מעון רשמי לראש הממשלה הושקעו בו עשרות מיליונים לנושא אבטחה, מה פתאום שהמדינה תשקיע סכום של כ-15 מיליון ₪ (כך לפחות פורסם) להתאים ביתו הפרטי של ראש ממשלה נבחר לצורכי אבטחה. אדם רוצה להיות ראש ממשלה? חלק מהעניין אלו גם חובותיו והשנייה שבהם לעבור לדירת השרד. ילדיו קטנים? הם באמצע שנת לימודים? יתכבדו ילדיו ואשתו להישאר בבית הפרטי שלהם עד לסיום השנה. לא יתכן שהמדינה תשקיע מיליונים רבים כל שנה מחדש למיגון בתים של נבחרי ציבור שבשנים האחרונות היו זמן קצר ביותר במשרתם, תוסיפו לזה את כל "החליפיים" ותבינו את האבסורד. כסף להגדלת סל התרופות אין כסף להגדלת מספר התקנים למתמחים אין, אבל לחיזוק/מיגון/שיפוץ ותחזוקה של בתים רבים יש?

כל זה צריך להיכנס לתקנות של חילופי שלטון מסודרים וממש לא בשיקול הדעת ובהחלטה של הנבחרים או הפורשים.הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה