סגר ללא מחוסנים

עפר דרורי 12.08.2021 22:46
סגר ללא מחוסנים


(149) בסגר כולם סובלים וככל שציבור רחב יותר בבידוד הסבל גדול יותר והפגיעה בכלכלה חמורה יותר. מאידך אם יוטל סגר רק על הלא מחוסנים היקף הפגיעה יקטן משמעותית ובעיקר הצדק גם יעשה.הממשלה הנוכחית בראשות בנט כבר הצהירה כי תעדיף לשמר את הכלכלה גם על חשבון פגיעה מסוימת בבריאות. יש על זה דעות שונות אבל אני רוצה להתייחס לגזירות שציבור שלם משלם בעוד שהנמנעים מלהתחסן לא משלמים דבר. אני גם מבין שלא ניתן לחסן בכוח אנשים אף שהחוק מאפשר ענישה בגין אי ציות לחוק.

מרבית המחקרים מוכיחים כי יש ירידה משמעותית בהדבקה של מחוסנים וירידה לא פחות משמעותית בהבראה בעת הידבקות המידרדרת למחלה קשה. אז במקום להטיל סגר על כלל הציבור, אם חס וחלילה נגיע לשם למה לא להטיל סגר על ציבור שבוחר שלא להתחסן ולא מסיבה רפואית?

בסגר כולם סובלים וככל שציבור רחב יותר בבידוד הסבל גדול יותר והפגיעה בכלכלה חמורה יותר. מאידך אם יוטל סגר רק על הלא מחוסנים היקף הפגיעה יקטן משמעותית ובעיקר הצדק גם יעשה.

ונקודה אחרונה, הממשלה מכריזה על צעדים כאלו ואחרים אבל ממש לא מפעילה אותם על מאות אלפי עובדיה. בשום משרד ממשלתי לא מחייבים את מי שבחר לא להתחסן מרצונו להיבדק בטרם נכנס למשרדי הממשלה. בנט בוודאי יודע מהצבא שדוגמא אישית היא הפעולה המרכזית הנדרשת, אז הנה יש כאן הזדמנות. הממשלה הקודמת נכשלה קשות בנושא הדוגמא האישית, גם ראש הממשלה אירח את בני משפחתו בחגים וגם הנשיא הקודם שאנו כולנו אוהבים עשה זאת. אפשר לפעול אחרת. בריאות טובה לכולם.הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה