הדמות הנערצת החדשה

עפר דרורי 29.11.2021 04:16
הדמות הנערצת החדשה


(162) קשה לראות את המציאות שבה ההווה אינו חשוב והתרומה למדינה נחשבת בשולייםבסדרת כתבות בטלוויזיה בשבועיים האחרונים למדנו על המודל החדש לדמות הנערצת על הנוער והמתגייסים. אם חשבתם שמדובר על לוחם חוד קרבי ? טעיתם, אולי על לוחם שריון הדוהר על מרכבה 4 ? טעיתם, אולי על לוחם סטי"ל או צוללת? שוב טעיתם. המודל הנערץ אינו חייל קרבי כלל אלא לוחם מקלדת. מישהו שעשה מספיק יחידות בבגרות במחשבים והצבא מיין אותו ליחידה 8200. הוא נערץ על חבריו, מקצועו העתידי מובטח והוריו? אי אפשר לגנות, שמחים בחלקם בבן יקיר לי אפרים המסתכן בכבישים בין תל אביב בה הוא גר, להרצליה בה הוא משרת לאוניברסיטת ת"א בה הוא משלים תואר במקביל.

עד כדי כך התופעה קיימת שהמיועדים לגיוס במקום להירשם לקורסי הכנה לצה"ל בהם משפרים את הכושר הגופני במסעות ובניווטים נרשמים לקורסי הכנה למחשבים כדי לשפר את סיכוי הקבלה של הנוער ל-8200. משתתפי הקורס אם תהיתם מתגוררים בגזרת גוש דן, פריפריה לא שייכת ליוקרה החדשה.

התופעה הזו שבה החיילים הקרביים אינם בחזית היוקרה קיימת כבר שנים אבל בעבר היה צריך להיות בעל כושר בריאותי לקוי כדי לשרת ביחידות עורפיות ולהתנצל על הסיבות לשרות בהן. בשנים האחרונות היוצרות התהפכו, זו לא בושה, זו גאווה ולהיות קרבי הופך אצל חלק מהציבור כסוג של פראייריות. יכולת הצבא להשפיע על האזרחים מוגבלת אבל היא קיימת ונראה שאינה מספיקה כלל. הפעילות היחידה שהצבא עשה רק לאחרונה היא הגדלת פער השכר בין הקרביים לתומכי לחימה ולמשרתים בעורף, אבל זהו הדבר היחיד.

קשה לראות את המציאות שבה ההווה אינו חשוב והתרומה למדינה נחשבת בשוליים. היום התרומה העצמית עבור עצמי היא החשובה והרווח מהשרות הצבאי בסיומו הוא הקובע. מתי נגלה את המחיר?הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה