על הגדלת הפנסיה של אנשי הקבע

עפר דרורי תגובה לטור של חגי סגל (11/3/22) 17.03.2022 23:23
על הגדלת הפנסיה של אנשי הקבע


(355) צה"ל הוא גוף ממלכתי וחייב להתנהג כך, ביושר, באמינות ולא בקומבינות. רוצים לעלות שכר לקרביים, אדרבא, כולנו בעד, תעשו זאת בדרך המלך, תנו להם שכר ראוי לרמת החשיבות והסיכון שלהם והפנסיה תיגזר מכך, לא באמצעות להטוטים.



תגובה ל "תנו לצה"ל לנצח" של חגי סגל מ 11 במארס 2022 

 

צה"ל יקר לכולנו וזוכה שנה אחרי שנה לאמון הציבור הרבה מעבר לשאר מוסדות המדינה ובצדק. צה"ל צבא העם, משרתים בו אנחנו, בנינו, בנותינו והוא מגן על כולנו בעת שיגרה וצרה. צה"ל חרט על דגלו את ערך אמירת האמת ואת ערך האמינות. מפקדים בכירים ביותר הודחו מהצבא על אמירות שקריות כמו דיווח חלקי על מעורבות בתאונת דרכים ברכב צבאי ועוד. בגלל נורמה זו קשה לקבל את התנהגות הצבא בכל הקשור לפנסיה של משרתי הקבע. צה"ל מיתמם בהמשיכו מסורת מעוותת שאינה נשענת על שום חוק, להיפך, היא מפרה את חוקי המדינה והכל לכאורה בשם החלטת ממשלה מעורפלת. דבר אחד ברור מנוסח ההחלטה: היא ניתנה למיעוט מקרים בצורה חריגה ביותר. במהלך השנים צה"ל הפך את ההיתר למתן גורף של העלאת אחוזי הפנסיה של כלל המשרתים להעלאה באחוזים ניכרים שהם שווי ערך לעשרות שנות שרות שלא בוצעו. הטענה של סגל שאם אנו רוצים לנצח ולא להיות כמו אוקראינה אינה קשורה לנושא עצמו. 

צה"ל אינו מקשה אחת, יש בו חיילים קרביים ותומכי לחימה (שהם מיעוט המשרתים בקבע) ויש בו אנשי מנהלה שמקצועם הצבאי זהה לחלוטין לאזרחים באותו מקצוע עם אותם שעות עבודה. צה"ל נותן הטבות רבות במסגרת השרות הצבאי שאזרחים רק יכולים לחלום עליהם במקומות עבודתם הציבוריים או הממשלתיים. 

הצורך באנשים איכותיים בצה"ל ברור אבל לשם כך אפשר לעלות שכר למקצועות הייחודיים ובראשם החיילים הקרביים. אי אפשר להגיד "הטובים לקרבי" ולעודד בכל דרך אחרת שרות ב 8200 או ביחידות עורפיות אחרות על אף חשיבותן. ההתנהלות צריכה להיות אמיתית, צה"ל אינו ארגון עובדים שצריך לדחוף את מקבלי ההחלטות באמצעות סרטוני וידאו "שבטעות" הופצו לתקשורת. צה"ל הוא גוף ממלכתי וחייב להתנהג כך, ביושר, באמינות ולא בקומבינות. רוצים לעלות שכר לקרביים, אדרבא, כולנו בעד, תעשו זאת בדרך המלך, תנו להם שכר ראוי לרמת החשיבות והסיכון שלהם והפנסיה תיגזר מכך, לא באמצעות להטוטים שבמקום לקבל פנסיה של 40 אחוז לדוגמא לפי שנות השרות, לתת פנסיה של 60 אחוז בשם "תוספת הרמטכ"ל". צה"ל יקר לכולנו, תשאירו אותו כך. 


 

על הגדלת הפנסיה של אנשי הקבע


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה