דרישתם חסרת הבושה של שופטי ישראל

עפר דרורי 26.06.2007 04:36
דרישתם חסרת הבושה של שופטי ישראל


השופטים תובעים הטבות שכר מפליגות בטענה כי השופטים המבוטחים בפנסיה צוברת מופלים לרעה לעומת השופטים שמבוטחים בפנסיה תקציבית * טענת השופטים לאפליה נכונה אבל בקשתם לפיצוי חצופה * מה רוצים שופטי ישראל ? אפליה בינם לבין כלל עובדי המדינה ! טוב תעשה וועדת הכספים של הכנסת שלפתחה הגיע דרישה מחוצפת זו ותחזיר אותה ל- "וועד העובדים" של השופטיםצבי זרחיה בכתבתו "השופטים דורשים הטבות מפליגות בפנסיה" (דה מרקר, 24 ביוני 2007) פרסם מסמך חסוי ממנו עולה כי השופטים תובעים הטבות שכר מפליגות בטענה כי השופטים המבוטחים בפנסיה צוברת מופלים לרעה לעומת השופטים שמבוטחים בפנסיה תקציבית.

טענת השופטים לאפליה נכונה אבל בקשתם לפיצוי חצופה.

המדינה החליטה לפני כעשר שנים שעובדי המדינה המצטרפים לשרות המדינה מאמצע שנת  1999 יבוטחו בפנסיה צוברת שמשמעותה הפקדת חלק העובד בפנסיה על חשבון העובד ולא על חשבון תקציב המדינה וזאת כמקובל בכל המשק. ההחלטה נבעה מהגרעון האקטוארי הענק שהמדינה נכנסה אליו שסיכן את יכולתה לשלם פנסיות לכלל עובדי המדינה בעתיד.

מה רוצים שופטי ישראל ? אפליה בינם לבין כלל עובדי המדינה !
ומי מבקש אפליה זו ? ציבור השופטים אשר מופלה לטובה בצורה חריגה בהטבות שכר ובתנאים נלווים שעובדי המדינה רק יכולים לחלום עליהם. השכר הממוצע של השופטים במדינה הוא מ- 40000 ₪ לחודש לשופט שלום ועד ל- 61000 ₪ לשופט עליון. בנוסף זכאים השופטים לחודש שבתון בשנה, טלפון נייח ונייד ע"ח המדינה, מחשב, תנאי פרישה מופלגים ועוד.

טוב תעשה וועדת הכספים של הכנסת שלפתחה הגיע דרישה מחוצפת זו ותחזיר אותה ל- "וועד העובדים" של השופטים. במטותא מהם, שישבו השופטים בשקט עם תנאיהם המפליגים ואת האנרגיה העודפת שלהם שיוציאו בכתיבת פסקי דין בזמן ויחסכו מכולנו עינוי דין כבד ומתמשך.


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה