בקשה חצופה

עפר דרורי הארץ 28.6.07 28.06.2007 05:38
בקשה חצופה


בתגובה על "השופטים דורשים הטבות מפליגות בפנסיה" מאת צבי זרחיה ("הארץ", 24.6) * היום התפרסמה בהארץ תגובתי לעניין דרישת השופטים * מצורף הנוסח שפורסם בעיתוןבתגובה על "השופטים דורשים הטבות מפליגות בפנסיה" מאת צבי זרחיה ("הארץ", 24.6)

צבי זרחיה פירסם מסמך חסוי שממנו עולה כי השופטים תובעים הטבות שכר מפליגות, בטענה שהשופטים המבוטחים בפנסיה צוברת מופלים לרעה לעומת השופטים שמבוטחים בפנסיה תקציבית.

טענת השופטים לאפליה נכונה, אבל בקשתם לפיצוי חצופה. המדינה החליטה לפני כעשר שנים שעובדי המדינה המצטרפים לשירות המדינה מאמצע שנת 1999 יבוטחו בפנסיה צוברת שמשמעותה הפקדת חלק העובד בפנסיה על חשבון העובד ולא על חשבון תקציב המדינה, וזאת כמקובל בכל המשק. ההחלטה נבעה מהגירעון האקטוארי הענק שהמדינה נכנסה אליו, שסיכן את יכולתה לשלם פנסיות לכלל עובדי המדינה בעתיד.

שופטי ישראל מבקשים אפליה בינם לכלל עובדי המדינה. ציבור השופטים מופלה לטובה בצורה חריגה בהטבות שכר ובתנאים נלווים, שעובדי המדינה רק יכולים לחלום עליהם. השכר הממוצע של השופטים הוא מ-40 אלף שקל לחודש לשופט שלום ועד 61 אלף שקל לשופט עליון. בנוסף, זכאים השופטים לחודש שבתון בשנה, לטלפון נייח ונייד על חשבון המדינה, למחשב, לתנאי פרישה מופלגים ועוד.

טוב תעשה ועדת הכספים של הכנסת שלפתחה הגיעה דרישה מחוצפת זו אם תדחה אותה.

עפר דרורי

ירושלים הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה