בגדי המלך החדשים

עפר דרורי 28.07.2007 20:14
בגדי המלך החדשים


צבי זרחיה (דה-מרקר 29.7.07) מדווח כי שטרית דרש מהנהלת מחוז ת"א במשרד הפנים שהוא עומד בראשו להרחיב את לשכתו בת"א בעוד 4 חדרים לצורך עבודת עוזריו ומנכ"ל המשרד בימי חמישי * תחילתו של נוהג זה אינה מצרכי עבודה אלא ממה שהיה נהוג לכנות לפני שנים "יום האש"ל", יום המקנה הוצאות רכב ואוכל למי שעובד רחוק ממשרדו * יש בלשכות הנוספות לשרים ולמנכ"לים בזבוז כספי ציבור.צבי זרחיה בכתבתו "לשטרית אין מספיק חדרים" (דה-מרקר 29.7.07) מדווח כי שטרית דרש מהנהלת מחוז ת"א במשרד הפנים שהוא עומד בראשו להרחיב את לשכתו בת"א בעוד 4 חדרים לצורך עבודת עוזריו ומנכ"ל המשרד בימי חמישי.

ממשלת ישראל החליטה כבר מספר פעמים שעל השרים בודאי המנכ"לים לעבוד ממשרדיהם בירושלים, אלא שהחלטה לחוד ומעשים לחוד. מסתבר שמרבית שרי הממשלה נוהגים בימי חמישי לעבוד מלשכות בת"א. תחילתו של רעיון זה אינה מצרכי עבודה אלא ממה שהיה נהוג לכנות לפני שנים "יום האש"ל". עפ"י הוראות התקשי"ר על מנת שעובד מדינה יהיה זכאי לתמורה בגין הוצאות נסיעה והוצאות אוכל עליו לנסוע מרחק מסוים ממשרד הקבע שלו לצורך עבודתו. כדי לעמוד "במשימה" הזו בדרך קבע הנהיגו עובדי הממשלה הבכירים יום קבוע בשבוע שמוקדש היה לישיבות מחוץ למשרדיהם. לעתים נוצל יום זה לסיור בשטח ולעתים רבות להעברת הישיבות המשרדיות ממקום העבודה הקבוע למשרד חילופי מרוחק שיזכה באש"ל. כך בתהליך איטי אבל קבוע נוצרו לשרים לשכות נוספות בת"א (הרחוקה אך 60 ק"מ מירושלים) וגם מנהלים פחות בכירים יצרו לעצמם לשכות נוספות בין בת"א ובין בערים "רחוקות" אחרות.

מעבר להפרת הוראות הממשלה עצמה יש בלשכות הנוספות גם בזבוז כספי ציבור היות ואחזקת משרדים שרוב השבוע אינם מנוצלים אינה כלכלית שלא לדבר על מזכירות היושבות דרך קבע בלשכות ריקות ובפועל מובטלות. גם חיזוק מעמדה של ירושלים כבירת ישראל שבה יושבים מוסדות השלטון נפגע. מדרישתו של שטרית בת"א אנו לומדים כי תיווצר פגיעה גם בעובדים רגילים שיאלצו לוותר על חדרם יום בשבוע ולאתר לעצמם משרד חליפי שממנו מן הסתם לא תעשה עבודתם באפקטיביות.

אולי ביום האש"ל יקבלו עובדי מחוז ת"א במשרד הפנים את לשכות השר והמנכ"ל בירושלים וכך לפחות ייהנו גם הם מהטבה זו ?


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה