שביתת המרצים - המשך

עפר דרורי 20.11.2007 10:55
שביתת המרצים - המשך


ושוב המרצים באוניברסיטאות שובתים והפעם הטענה היא שחיקת שכר * בשביתת הסטודנטים אך לפני חודשים מספר, ישבו המרצים מן הצד ונהנו מכל העולמות. גם המשיכו לכאורה לעבוד, גם לא לימדו וגם קיבלו שכר מלא * במצב הנוכחי שבו המרצים ממשכים לקבל שכר, הסטודנטים שובתים ומשלמים שכר לימוד מלא לאוניברסיטאות שאינם מעניקות להם דבר אין שום מוטיבציה להפסיק את השביתה * המלצות בכתבהושוב המרצים באוניברסיטאות שובתים והפעם הטענה היא שחיקת שכר. לא תקציב ההשכלה הגבוהה, לא טיפול בסטודנטים, לא התייחסות לתנאי העסקתם המחפירים לעמיתיהם המרצים מן החוץ ולא התמודדות עם בריחת המוחות.
לעניין שחיקת השכר יש לדעתי לבדוק האם היא אכן מתקיימת וזאת ע"י גורם אובייקטיבי אשר יבדוק שחיקה זו מול השחיקה הכללית במשק. לצד עניין השכר על המרצים לקחת בחשבון את התנהגותם אך לפני מספר חודשים בעת שביתת הסטודנטים אשר מחו ובצדק על בריחתה מאחריות של ממשלת ישראל והתכחשותה להתחייבותה וזאת ע"י מינוי וועדת שוחט כדי לשנות את המלצותיה של וועדת וינוגרד (לעניין שכר הלימוד). באותה שביתה של הסטודנטים ישבו המרצים מן הצד ונהנו מכל העולמות. גם המשיכו לכאורה לעבוד, גם לא לימדו וגם קיבלו שכר מלא. היו בין חברי הסגל גם כאלה שיצאו כנגד שביתת הסטודנטים בטענות שונות חלקן הקשורות להפסד לימודים ופגיעה מתמשכת בשנת הלימודים. היכן הם אותם מרצים שגינו את שביתת הסטודנטים ועתה הם שובתים על גבם של הסטודנטים? האוניברסיטה אינה מוסד חינוכי ותפקידה אינו לחנך אבל מאידך דוגמא אישית חיובית אינה אסורה. המרצים בשביתתם המתמשכת מהווים דוגמא שלילית וצינית לציבור גדול של סטודנטים.
עובד במשק הציבורי ששובת יודע ששכרו לא ישולם לו כולל תנאיו הנלווים. הממונה על השכר הרגיל עשרות אלפי עובדים כי זכותו שלא לקבל עבודה חלקית מעובדי המדינה ומהשרות הציבורי. עבודה חלקית היא עבודה שאינה תואמת את דרישות התפקיד. המרצים ממשיכים לקבל שכר אף שמרכיב ההוראה בעבודתם אינו מתקיים. במצב הנוכחי שבו המרצים ממשכים לקבל שכר, הסטודנטים שובתים ומשלמים שכר לימוד מלא לאוניברסיטאות שאינם מעניקות להם דבר אין שום מוטיבציה להפסיק את השביתה. רק עצירת משכורותיהם של הסגל האקדמי תייצר מוטיבציה של הידברות או לחילופין תביעה מיידית של הסטודנטים להחזר שכר הלימוד. והאוצר... כהרגלו ממש לא אכפת לו מה קורה כאן.  ...וראש-הממשלה, נו טוב יש לו את ועידת אנפוליס הנותנת לגיטימציה עכשווית לאי עשיית דבר...
 
ועוד בענין שביתת המרצים


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה