למה מפקירים את גלעד שליט?

עפר דרורי 21.11.2007 14:31

אכן כותרת קשה אבל לנוכח כוונתו של אולמרט לשחרר ארבע מאות מחבלים חלקם מרצועת עזה אין מנוס מהתחושה שיש כאן הפקרה של לוחם צה"ל * מדינת ישראל חייבת להתנות את שחרור האסירים הפלסטינאים בשחרור גלעד שליט.למה מפקירים את גלעד שליט?
אכן כותרת קשה אבל לנוכח כוונתו של אולמרט לשחרר ארבע מאות מחבלים חלקם מרצועת עזה אין מנוס מהתחושה שיש כאן הפקרה של לוחם צה"ל.
 
כבר הרבה זמן עולות תהיות אצל אנשים שונים מדוע גלעד שליט שנמצא ככל הידוע ברצועת עזה לא משוחרר. אני מאמין כמו אנשים רבים שאם הייתה יכולת מבצעית לשחררו הדבר היה קורה מזמן, מאידך קשה להאמין שלאחר תקופה כל כך ארוכה אין לנו את המידע הנדרש לביצוע פעולה כזו. האם יתכן שהחשש מחזרה על הטרגדיה של נחשון וקסמן שנהרג במהלך ההשתלטות יחד עם ניר פורז קצין מסיירת מטכ"ל מונע מבצעים דומים? איני מקנא במקבלי ההחלטות ולכן אני מקבל את שיקול דעתם.
 
מאידך, אם אופציה צבאית אינה עומדת על הפרק  מדינת ישראל חייבת למצות כל דרך לשחרר את גלעד שביט וכמובן את השבויים האחרים. מכיוון שאצל הפלסטינאים נושא שחרור האסירים עומד בראש סדר היום הציבורי והם מפעילים לחץ כבד על יו"ר הרשות לטיפול בשחרורם, זה בדיוק המקום בו אנו צריכים לעמוד איתן ולהתנות את שחרור האסירים שלהם בשחרור גלעד שליט. גם הרמטכ"ל הביע את דעתו הברורה בנושא. יתרה מזו, כל עוד לא מאפשרים לנציגי הצלב האדם לבקר את גלעד שליט ולעמוד על מצב בריאותו מדינת ישראל צריכה לאסור ביקורי משפחות של האסירים הפלסטינאים שנמצאים בחזקתנו.
 
שחרור אסירים פלסטינאיים מעזה מבלי לקבל את גלעד שליט בחזרה מהווה הפקרתו של חייל צה"ל ואיש אינו רשאי לעשות זאת, גם לא ראש ממשלה בטח כאשר העילה היא מחווה של רצון טוב.


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה