שיא החוצפה!

עפר דרורי 05.12.2007 13:12
שיא החוצפה!


עוזי בנזימן בכתבתו "לקחים מפינוי עזה" (הארץ 5.12.07) טוען כי על המתנחלים לשתף פעולה עם הממשלה שמתכוונת לפנות אותם כדי שגורלם לא היה כגורל אחיהם מפוני חבל עזה * בנזימן מטיל את כל חטאי הפינוי מעזה על המתנחלים * לדעת בנזימן אחריות הקמת היישובים החדשים היא על המתנחלים, שיא החוצפה כבר אמרנו?עוזי בנזימן בכתבתו "לקחים מפינוי עזה" (הארץ 5.12.07) טוען כי על המתנחלים לשתף פעולה עם הממשלה שמתכוונת לפנות אותם כדי שגורלם לא היה כגורל אחיהם מפוני חבל עזה. פעם היה נהוג לשאול חידות בסגנון "מהי שיא החוצפה?" והנה סיפק לנו בנזימן את התשובה.
בנזימן מטיל את כל חטאי הפינוי מעזה על המתנחלים, הם אשמים שרק 37% מהם מצאו עבודה, הם אשמים שרק 21% מהם הצליחו להקים את עסקיהם מחדש ובמיוחד הם אשמים בכך שהחלק הארי שבהם לא מצאו דיור קבע. שיא החוצפה כבר אמרתי?
ובכן אף שבנזימן ידוע בהשקפתו השמאלנית, מותר גם לשמאלן לראות את האמת ולא לעוות אותה. מותר לו לא להסכים להתנחלויות אבל לא אמת היא להאשים את המתנחלים בפינויים ולא אמת היא להאשים אותם בכך שאין להם עד היום מקומות מגורים.
לדעת בנזימן אחריות הקמת היישובים החדשים היא על המתנחלים, שיא החוצפה כבר אמרנו?

כל כך הרבה נאמר וגם נכתב על ההתנהלות הפושעת, הרשלנית וחסרת האנושיות של ממשלת ישראל בטיפולה במפוני / מגורשי חבל עזה כולל מאנשי שמאל מובהקים אבל בנזימן בניתוקו.
גם אם מתנחלי חבל עזה לא רצו לדבר עם נציגי הממשלה (וגם זו אמירה לא מדויקת) חובתה של הממשלה להכין מקומות דיור חליפיים ומקומות תעסוקה חלופיים למפונים. מה בדיוק עבר במוחו של שרון כשעוד היה בהכרה, היכן התכוון לשכן 8000 אזרחים, היכן תכנן שיעבדו ויגדלו את משפחותיהם? היכן ילמדו ילדיהם?

היום כמעט כל הציבור יודע, אפילו הפוליטיקאים כי סוף מעשה במחשבה תחילה. האם לא נכון יותר היה לפנות משפחות ממקומם לביתם החדש? מדלת אחת לדלת שנייה ולא מדלת לבית מלון, לקרוון ולעוד מיני פתרונות זמניים ולא הגיוניים. נראה שאפילו אולמרט ירד מרעיון העוועים שלו על תוכנית ההתכנסות, אז קם לנו עיתונאי שלא למד כלום ותולה את תחלואי הממשלה במתנחלים. אכן שיא החוצפה!


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה