מנהיגות במעגלי החיים

עפר דרורי בתוך: ישראל דיפנס, ספטמבר 2018 13.09.2018 07:12
מנהיגות במעגלי החיים


(304) עיוןספרו החדש (השישי במספר) של אביגדור קהלני עוסק במנהיגות אבל בניגוד למצופה המנהיגות אינה רק צבאית אלא בכל תחומי החיים.

עיקרו של הספר הוא ראיונות עם אנשים שונים שבחר המחבר (גילוי נאות אני אחד מהם) שמתנהלים כדיאלוג, קהלני שואל ומהמרואיינים משיבים ומתוך תשובותיהם ניתן ללמוד על מנהיגות בעיניהם. אחד הדברים הגורמים לספר להיות מעניין הוא מגוון הנושאים ותחומי העניין של המרואיינים שנבחרו ע"י קהלני. תמצאו שם אלופים בצה"ל (כצפוי) כמה ראשי ממשלה (ביניהם כאלו שהלכו לעולמם וקהלני מנהל אתם דיאלוג מתוך העולם שבו הם מצויים), מאמני כדורסל וכדורגל, רבנים, אנשי חינוך, כלכלנים וגם מי שעוסק במנהיגות כמקצוע. קהלני מרשה לעצמו לראיין גם את עצמו מספר פעמים בשלבי חייו השונים וזו גם דרך להשמיע את דעתו במתווה הספר.

כפי שכתב פרופ' אסא כשר בהקדמה, מנהיגות באה לידי ביטוי בתחומים שונים בהם: אומץ, אמון, אחריות, יוזמה, מופת ועוד.

יש הבאים לעולם עם כתר מנהיגות לראשם אבל מרבית המנהיגים אינם כאלה. הם יכולים לבלוט בתחומם ובין בני גילם אבל זהו תהליך שחלקו נלמד וחלקו מושפע. יש מנהיגות במצבי קיצון כמו בצבא בעת מלחמה ויש מנהיגות שקטה של הנעת תהליכים ויצירת שינויים ללא מורא הממונים עליך. אני בדרך כלל מכנה מנהיגות כזו כמנהיגות אזרחית שלעתים קשה ליישום לא פחות מחברתה תחת האש.

הספר מעניין כאמור בגלל מגוון האנשים המרואיינים בו וגם בגלל התובנות שקהלני מציין בסוף כל ראיון.

מומלץ

מנהיגות במעגלי החיים, אביגדור קהלני, עוז77, 2018, 304 עמודים

מקור הכתבההוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה