שרות טכנולוגי חסר במערכת הבריאות, והפעם על "הטמעת" דיסקים

עפר דרורי 23.02.2022 17:50
שרות טכנולוגי חסר במערכת הבריאות, והפעם על "הטמעת" דיסקים


(174) מה אפשר לעשות? לאפשר לכל אזרח מביתו לעלות את הדיסק לשרת מרכזימי לא התנסה בצורך להביא לרופא מומחה במרפאת בית חולים דיסק ובו צילומי הרנטגן שביצע בקופת חולים או דיסק בדיקת ה-MRI שביצע בבית חולים אחר? ובכן המצב הקיים היום שבתי חולים וקופות חולים לא מחוברות אחת לשנייה. לכל בית חולים וקופת חולים מערכת מחשוב משלה אבל המערכות אינן מקושרות. לנתק הזה יש מחיר כבד בעיקר לנו הלקוחות של המערכת או במילים אחרות כלל אזרחי המדינה. הפעם נקדיש לנושא הדיסקים של המידע.

כדי שהרופא המומחה במרפאת הדסה בירושלים יוכל לראות את סריקת ה MRI שבוצעה בשערי צדק שגם הוא בית חולים בירושלים ומרוחק מספר ק"מ קטן מהדסה, על החולה לקבל מבית החולים שבו ביצע את הסריקה את דיסק המידע. עם הדיסק הזה הוא נדרש להגיע למרפאות של בית החולים הדסה ולבצע פעולה שנקראת "הטמעה" שנעשית בבניין אחר, בקומה אחרת וגם כרוכה בתשלום. לא מספיקה אי הנוחות הזו מתברר כי המשרד בו מטמיעים את הדיסקים בהדסה עובד עד השעה 1400 ואילו התור למרפאה נקבע לשעה 17. מה יעשה החולה? יגיע יום קודם להדסה, יתפלל למצוא חניה (בתשלום) ילך עד לבניין ובו משרד ההטמעה (כ-20 דקות הליכה לפחות) יעמוד בתור (שלא היה ארוך למען ההגינות) ישלם 20 ₪ בגין השרות. יחזור 20 דקות לחנייה וייסע שמח וטוב לב לביתו, למחר יתייצב במרפאת החוץ ויקווה שהדיסק הוטמע כמו שצריך במערכת והרופא המומחה יוכל לצפות בו. התהליך המתואר מתקיים בכל בתי החולים בארץ!

מה אפשר לעשות במקום? לאפשר לכל אזרח מביתו לעלות את הדיסק לשרת מרכזי שרצוי שיהיה של משרד הבריאות ולא של כל בית חולים בנפרד. המידע יוטמע ובזה יסתיים התהליך, בלי תשלום, בלי טרטור של נסיעה פיזית לבית חולים, בלי המתנה בתור ובלי איבוד שעות עבודה יקרות. אם זה מורכב בואו נתחיל במנגנון דומה בכל בית חולים בנפרד.

אם משרד הבריאות היה מרים את הכפפה כולנו היינו נהנים אבל זה לא קורה שנים אף שמשרד הבריאות קיבל הצעה דומה כבר לפני זמן רב והטכנולוגיה של טעינת קבצים מרחוק קיימת גם במדינת ישראל עשרות בשנים.

עוד כתבות בנושא:

שרות טכנולוגי חסר במערכת הבריאות, והפעם על מעבר בין קופות החולים

הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה