״טבילת אש״: סיפורו האישי של גיבור גבעת התחמושת

עפר דרורי בתוך: ישראל דיפנס, אוגוסט 2023 18.07.2023 14:56
״טבילת אש״: סיפורו האישי של גיבור גבעת התחמושת


(369) טבילת אש, יקי חץ, הוצאת חי בספר, 2023, 114 עמודים, אוטוביוגרפיהטבילת אש הוא סיפורו האישי של יקי חץ מגיבורי גבעת התחמושת בו הוא מספר על הקרב מעיניו של "לוחם פשוט" כפי שהוא מגדיר את עצמו.

יקי חץ (חיימוביץ') היה מילואימניק צעיר של גדוד 66 של חטיבת צנחני המילואים כאשר פרצה מלחמת ששת הימים ומשימתם הקרבית השתנתה מצניחה באל עריש ללחימה במצרים, לסיוע בהגנה על ירושלים. "הסיוע" שלהם בא לידי ביטוי בכיבוש בית הספר לשוטרים ולאחר מכן כיבוש המתחם המבוצר בגבעת התחמושת.

יקי מביא את סיפורו האישי בעיקר בקרב עצמו, הוא מספר על אלישיב שהיה מפקד המחלקה שלו ועל השינוי שנכפה עליו בגלל פציעתו של המ"מ והפיכתו למפקד הכח שמוביל את הטור בתעלה תוך שהוא מחקה את תפקודו של מפקד המחלקה. הוא המוביל, הוא זורק את הרימונים והוא שמבקש מחסניות מאחור כדי להמשיך בלחימה.

ליקי חץ יש תובנות של מנהיג קרבי שנולדו תחת אש והם מהווה מודל לחיקוי גם לדורות של לוחמים בעתיד.

על לחימתו בגבעת התחמשות זכה יקי חוץ לעיטור העוז, השני בחשיבותו בצה"ל. יקי מעביר מורשת קרב פעמים אין ספור בגבעה ומנחיל את לקחיו לדורות של חיילים. יקי חץ זכה לתעודת הערכה של מפקד פיקוד הדרום על לחימתו עם צוות נגמ"ש בחילוץ פצועים מאזור החווה הסינית. הגילוי נאות, גם אני זכיתי לשמוע מיקי את סיפורו האישי בקרב התעלות הזה כבר לפני עשרות שנים.

מומלץ לא רק ללוחמים ולמפקדים בצבא.

מקור הכתבההוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה