מתודולוגיות וכלים בתכנון מערכות מידע - מהדורה שנייה, ירושלים: אקדמון, 1995, 104 ע'

דרורי עפר 01.05.1995 09:19
מתודולוגיות וכלים בתכנון מערכות מידע - מהדורה שנייה, ירושלים: אקדמון, 1995, 104 ע'


(2) מתודולוגיות וכלים בתכנון מערכות מידע - מהדורה שנייה, ירושלים: אקדמון, 1995, 104 ע'חוברת זו סוקרת את הכלים המשמשים את מנתח המערכות בתכנון מערכות מידע. הכלים העומדים לרשות מנתח המערכות רבים ומגוונים. יש בהם כלים המהווים שיטת עבודה וסדר פעולות במלאכת תכנון המערכת ויש בהם כלים טכניים המהווים כלי עזר בלבד לפעולות טכניות פשוטות כמו הכנת תרשימים שונים ועוד. אנו נתמקד במתודולוגיות ובסביבת העבודה של מנתח המערכות.

חוברת זו נועדה לסייע לסטודנט הלומד את הקורס "ניתוח ותכנון מערכות מידע" אך אינה כוללת את כל החומר הנלמד בקורס וכן את החומר הביבליוגרפי כפי שמופיע בתוכנית הקורס.

חוברת זו מכילה שישה פרקים עפ"י הפירוט: הפרק הראשון מתאר את המושג "מחזור חיים של מערכת" וסוקר את מחזורי החיים האפשריים. הפרק השני סוקר את המתודולוגיות הקיימות היום בניתוח ועיצוב מערכות מידע. הפרק השלישי מטפל במשבר התכנה, בכלי הנדסת תוכנה  CASE ובבעיות בפיתוח מערכות מידע כיום. הפרק הרביעי מתמקד בטכנולוגית  HYPERTEXTומתאר את השילוב האפשרי בין   CASEו - HYPERTEXT הפרק החמישי מתמקד בכלים השונים לניתוח ותכנון מערכות כמו תרשימים וכלים גרפיים אחרים. הפרק השישי מתאר את מתודולוגית  OODPMהמהווה מתודולוגיה עדכנית לתכנון ועיצוב מערכות מידע.

מתודולוגיות וכלים בתכנון מערכות מידע - מהדורה שנייה, ירושלים: אקדמון, 1995, 104 ע'הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה