אולמרט ומחנה הפליטים ג'נין

עפר דרורי 21.09.2006 05:15

במבצע שראש הממשלה נוטה לזלזל נכבשו 5 ערים פלסטינאיות כאשר רק בשכם לבדה היו לפני המבצע כ-8000 חמושים, יותר מכל לוחמי החיזבאללה במלחמת לבנון השנייהראש הממשלה אמר בראיון להארץ לאלוף בן ויוסי ורטר (21.9.06) "איזה מלחמה בדיוק ניהל בוגי?....איזה מלחמה כזאת ניהל מופז? מה זה חומת מגן? לעלות על מחנה פליטים בג'נין? זה מלחמה?..." וזאת במסגרת טיעוניו שהוא לא פחות חסר ניסיון מאחרים.
אולי ראש הממשלה אינו יודע אבל במבצע חומת מגן נהרגו 23 חיילי צהל, 13 מתוכם אנשי מילואים בקרב "הלא נחשב" במחנה הפליטים בג'נין. במבצע שראש הממשלה נוטה לזלזל נכבשו 5 ערים פלסטינאיות כאשר רק בשכם לבדה היו לפני המבצע כ-8000 חמושים, יותר מכל לוחמי החיזבאללה במלחמת לבנון השנייה. מבצע חומת מגן יצר שינוי מהותי בטרור כנגד ישראל וסיפק מאז כבר 4 שנים ירידה מהותית בטרור נגד ישראל. ההתבטאות המזלזלת של ראש הממשלה אינה במקומה במיוחד כאשר הוא מגנה את יעלון על התבטאותו לגבי המלחמה.
אולמרט אינו מבין או אינו מפנים כי הציבור בישראל רוצה בהתפטרותו לא בגלל חוסר ניסיונו הצבאי או המדיני. גולדה מאיר הייתה מאוד מנוסה מבחינה מדינית ודיין היה מאוד מנוסה מבחינה צבאית. את שניהם רצינו הציבור בישראל לאחר מלחמת יום הכיפורים להדיח בגלל אחריותם על מחדלי יום כיפור וזאת בלי קשר לניסיונם.
נקודת זכות אחת לאולמרט על החלטתו לתקוף בעוצמה רבה מייד לאחר חטיפת חיילי צה"ל. באזור שלנו להיות משוגע הכפר זו תכונה חיובית. מעבר לזאת המחדלים שהיו במלחמה האחרונה, הצבאיים והאזרחיים הם באחריותו ועליו לשלם את המחיר.


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה