"הכלה" אם כל חטא

עפר דרורי 15.11.2018 10:20
אש בעזה

אש בעזה


(323) כבר שנים שאנו עושים שימוש במילה המכובסת הזו "הכלה" המאפשרת לנו לא להתבונן במראה ולראות את המציאות.כבר שנים שאנו עושים שימוש במילה המכובסת הזו "הכלה" המאפשרת לנו לא להתבונן במראה ולראות את המציאות.

להתמודד עם המציאות – קשה. מה יותר נוח מאשר לצייר מציאות אחרת, נוחה יותר, אינטליגנטית, כזו של העולם הרחב והמתורבת?

נסו לחשוב שאתם מוצאים את עצמכם בסיור בג'ונגל בדרום אפריקה, פתאום איבדתם את המדריך וגם את יתרת חברי הקבוצה, אתם לבד בחושך שמתחיל לכסות את הכל ואתם שומעים נהמת אריה או אולי ברדלס, אתם לא ממש יודעים להבחין בקולות אבל אתם מבינים ובעיקר מרגישים פחד, לא סתם פחד "פחד מוות". למזלכם קבלתם רובה צייד בתחילת הסיור ועכשיו הברירה בידכם, לא לירות ולהיטרף או אולי להיות לא מוסריים ואוהבי חיות ולהרוג. לברדלס אין כוונות רעות, הוא פשוט רעב ואתם במקרה ארוחת הערב שלו.

מה תעשו? אני מניח כמוני שתירו ותוודאו גם הריגה וגם תקוו שהמדריך ישמע והקבוצה תגיע אליכם במהרה. למה התנהגתם ככה? כי חשתם "פחד מוות", ידעתם בתוככם פנימה שאם לא תפעלו נכון תמותו, פשוטו כמשמעו.

ועכשיו נחזור אלינו. אתם בארץ שלכם לאחר שוויתרתם על שטחים נרחבים ממנה כי אתם רוצים להבין את העם הנוסף שנמצא כאן על אותו שטח אדמה. גם מדינות העולם אמרו שאם תיסוגו מרצועת עזה המאוכלסת מאוד ואם תזיזו את המוצב ההוא מלבנון רק 10 מטר דרומה ותקיימו עד המילימטר האחרון את קווי שבית הנשק שקבע האו"ם תהיו בסדר. לא סתם "בסדר", "בסדר גמור", ראויים לכל שבח. תוסיפו לזה שגם בכירי המערכת אמרו שהנסיגה תביא תוספת ביטחון, לא מאמינים? חפשו את דבריו של שר הביטחון בתקופת ההתנתקות / נסיגה (כל אחד כרצונו) או של ראש הממשלה בתקופת הנסיגה מלבנון. כלומר תצטרפו למשפחת העמים הראויים, האינטליגנטים, המתחשבים.

אז עשיתם הכל ובכל זאת מצפון כמו גם מדרום ממשיכים לדחוק את רגלכם, יורים עליהם מנשק קל ומונעים מכם לעבד את השדות, יורים עליכם נשק תלול מסלול ומכריחים אתכם להיכנס למרחבים מוגנים, מכריחים אתכם לישון בממ"דים (למי שיש) עם ילדכם, שורפים לכם את השדות ואתם ממש נחנקים בעשן, גורמים לילדים שלכם להיות אחוזי חרדות וגם לחזור ולהרטיב במיטות... וכל זה ללא הפסקה, כמעט שמונה חודשים, מה אתם עושים?

אם תאמרו לעצמכם "נותנים לי מכה אחרי מכה ומבזים אותי ואני לא מגיב" תראו חלשים, תהיו מתוסכלים, תרגישו סמרטוטים, מן הסתם לא תישארו הרבה זמן במצב הבלתי אפשרי הזה ותשיבו מכה אחת אפיים. אבל אתם מעדיפים להגיד שאתם חזקים, שאתם "גברים" שאתם נאורים ולכן תגידו שאתם "מכילים" כלומר לא עושים דבר, נשארתם סמרטוטים אבל הצלחתם במשחקי מילים להרגיש מצוין.

אתם מבינים למה המילה "הכלה" היא פסולה בעיני? היא מאפשרת לעם שלם שנחשב העם החכם בעולם להתנהג כמו העם המטומטם בעולם. היא מאפשרת לכם בלילה חשוך לבד להיטרף לארוחת ערב אחת ולהישאר "נאורים" כלומר "מכילים".

חיים ומוות (ממש) ביד הלשון.הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה