פייסבוק, רודנות טכנולוגית

עפר דרורי 06.02.2020 20:28
פייסבוק, רודנות טכנולוגית


(339) הרע ברשת החברתית הגדולה בעולםלפני מספר שנים פתחתי לאתר הגבורה דף בפייסבוק, זה היה אחרי שאחד הגולשים באתר כתב לי שהצעירים מחוברים יותר לפייסבוק מאשר לאתרים  קלאסיים (בינתיים הם עברו לטוויטר). מכל מקום נהגתי לשתף מידע מהאתר בדף הפייסבוק הן של אתר הגבורה והן שלי הפרטי לטובת נושאים דומים.

לפני כחודש בעת ניסיון שיתוף קבלתי הודעה שלא ניתן לשתף מהאתר מידע כי פייסבוק הגדירה אותו כ"פוגעני". מה כבר יכול להיות פוגעני באתר הגבורה המביא את סיפורם של גיבורי ישראל מקום המדינה ועד היום? פניתי לחברה בבקשה להסיר את הטעות הזו, כמובן ששום תגובה לא קבלתי מפייסבוק לא לזו ולא לפניות נוספות לכל אמצעי הקשר שהם מפרסמים. אדם חכם מחו"ל יעץ לי לפנות לעיתונאים מהארץ.

פניתי לשני עיתונאים מהארץ ובאותו היום המגבלה משיתוף אתר הגבורה הוסרה. לטענתם ללא הסבר. פייסבוק הגיבה תגובות חסרות שחר על שיתוף אוטומטי ועוד, דבר שכמובן לא היה מעולם. החסימה מהאתר הפרטי שלי לא הוסרה.

אין לי ספק שפייסבוק מהווה רודנות טכנולוגית. הם מבצעים פעולות חסימה ללא כל הסבר, הם אינם מגיבים כלל לפניות (להוציא של עיתונאים) וגם השיטה הטכנולוגית שלהם מעודדת החרמות כמו bds הפוך ממה שלמדנו לחשוב על חכמת ההמונים.

לי אין ספק ששונאי ישראל מדווחים בשיטתיות על האתר כפוגעני והאוטומציה של פייסבוק לא מספיק משוכללת כדי להבדיל בין טוב לרע.הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה