תקציב המדינה אושר ואת מי שכחו שוב? את הרופאים המתמחים

עפר דרורי 02.08.2021 16:00
תקציב המדינה אושר ואת מי שכחו שוב? את הרופאים המתמחים


(148) קיצור שעות העבודה של הרופאים המתמחים לא נכנס לתקציב, מה שכן נכנס זו פריסה של עשר שנים (!) במימוש הצעה. אין מתמחה אחד שיהנה מהקיצור במלואו. בושה!על הצורך בקיצור התורניות שלך המתמחים כתבתי רבות בעבר. עכשיו משאושר תקציב המדינה, לצד ההישגים הלא מעטים של שר הבריאות נעדר הישג לגבי קיצור התורניות של המתמחים. התורניות היום הן של 26 שעות (יש מקרים רבים בהם התורנות נמשכת אף יותר, מעל 30 שעות ברציפות) הכוונה לצמצם את התורניות ל-16 שעות, כלומר 8 שעות עבודה רגילות ומייד לאחריהם עוד 8 שעות במסגרת תורנות, סה"כ שני ימים עבודה רצופים. הצעת התקציב שאושר פורסת את מימוש ההצעה הזו על פני 10 שנים (!)

כל מתמחה מבצע בממוצע שתי תורניות בשבוע, ההתמחות הקצרה ביותר היא של ארבע שנים והארוכה (מקצועות הכירורגיה השונות) היא של שש שנים. כמאה תורניות בשנה, כשש מאות תורניות במהלך כל ההתמחות והצעת התקציב מדברת על קיצור של שעה אחת בכל תורנות בשנה הראשונה, עוד קיצוץ של שעה נוספת בשנה השנייה וכו'. בפועל לא יהיה מתמחה אחד היום שייהנה מהקיצור המלא. להמתין שנה שלמה כדי לקצר שעה אחת בתורנות, זה נורמלי? זה סביר? זה הוגן? ממש לא !!!

צריך ליצור שינוי כבר עכשיו. שרת העבודה אורנה ברביבאי יכולה לא להמשיך בהחרגת חוק שעות עבודה ומנוחה ולא להמשיך בפוגענות המחריגה את הרופאים המתמחים מהוראות החוק. מהלך זה יחייב את המדינה לקצר מיידית את שעות התורניות של המתמחים וייצור מצב בו יאלץ האוצר ומשרד הבריאות למצוא מסגרת תקציבית שתיטיב עם כולנו. גם עם המתמחים וגם אתנו הציבור שנקבל שרות רפואי טוב יותר מאנשים שאינם ישנים תוך כדי עמידה. זה הזמן השרה ברביבאי.הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה