ההארה של בורג

עפר דרורי 10.06.2007 23:52
ההארה של בורג


אין ספק שבורג מנתץ את כל הפרות הקדושות שהוא מכיר * ההתרפקות של בורג על החזרה לאירופה ממש לא מובנת במיוחד לאדם ששורשי משפחתו בגרמניה * דרכון גרמני או צרפתי ליהודי מעולם לא הגן עליו מפני רדיפות * מרוב להטוטים אינטלקטואליים אברהם בורג שוכח את האמיתות הבסיסיות ביותר בעולמנותגובה לכתבה "פוסט ציוני" (ארי שביט, מוסף הארץ 8.6.07)

ראשית ברצוני לשבח את ארי שביט שלא חסך בראיון עם אברהם בורג שאלות נוקבות ואף התעמת אתו כבר פלוגתא ולא כמראיין אובייקטיבי. מן הסתם דבריו המקוממים של בורג סייעו לשביט להתרחק מהאובייקטיביות של מראיין ולהתייחס לגופם של דברים.

אין ספק שבורג מנתץ את כל הפרות הקדושות שהוא מכיר, לקט מהן כפי שעלו בראיון: אני לא ציוני, מדינת ישראל לא יכולה להיות מדינה יהודית, לא כל חמאס הוא צורר, ישראל היא גרמניה של טרום עליית הנאצים, חוקי נירנברג ישראליים כבר בדרך, כל ישראלי שיכול שיוציא דרכון זר, טייסים בצה"ל הורגים חפים מפשע והם בחזקת רוצחים ועוד ועוד.
כמעט התפתיתי להאמין שכל זה מסע מתוזמן היטב בקידום מכירת ספרו החדש. אבל אם נשפוט אדם לכף זכות כל אלו הם דעותיו האוטנטיות של בורג. השאלה המתבקשת האם הם נובעים מתמימות או ממשהו אחר ?
ההתרפקות של בורג על החזרה לאירופה ממש לא מובנת במיוחד לאדם ששורשי משפחתו בגרמניה. מדוע משפחתו עזבה את גרמניה? מה היה רע בסיר הבשר שם? לבורג ולאחרים ששכחו היה בגרמניה שלטון נאצי שהוביל להשמדה של מיליוני אנשים שכל חטאם היה ביהדותם. הניצולים שהיו חפצי חיים הבינו שרק מדינה משלהם תהווה ערובה לקיומם. בורג רוצה לחזור לשם בתקווה שהאנטישמיות נמחקה. שהגרמנים, הצרפתים ואחרים יתייחסו אליו כאזרח העולם וישכחו את יהדותו ואת השנאה שהיא גורמת להם. דרכון גרמני או צרפתי ליהודי מעולם לא הגן עליו מפני רדיפות.
גם ההשוואה המזעזעת לכשעצמה בינינו לבין גרמניה שווה התייחסות. האם הרצח הבלתי נפסק של ארגוני הטרור ביהודים בארץ וסיכול טרור זה ע"י צה"ל שווה בעיני בורג לפעולות האנטי אנושיות של הממשל הגרמני כנגד יהודים בגרמניה שלא היוו כל גורם מאיים על שלומה וקיומה של גרמניה אלא רק בהזיותיהם של היטלר ימ"ח וחבר מרעיו?
האם טייסי ישראל המסכלים טרור הם רוצחים כפי שבורג מנסה לרמוז עד כי הוא שמח שבניו אינם טייסים? ההאשמה הגורפת הזו כנגד מדינה שלמה המקיימת את הצו האלוהי "הבא להרגך השכם להרגו" ראויה להערכה ולא לגינוי.
גם החומה בינינו לבין הפלסטינאים אינה מוצאת חן בעיני בורג, כאילו נבנתה מתוך גחמה לשנות את פני הנוף. האם בורג שכח את פיגועי הטרור ברחובותינו שהביאו אותנו למסקנה שהדרך להגן עלינו היא באמצעות מכשול קרקעי שיפריד בינינו לבינם ? מה לא הגיוני בזה ? האם שוב לטבח נובל ?

מרוב להטוטים אינטלקטואליים אברהם בורג שוכח את האמיתות הבסיסיות ביותר בעולמנו.
איני רוצה להיכנס לפער העצום שהצביע עליו ארי שביט בין חיוו האישיים והתנהלותו של בורג מאז שעזב את סיר הבשר של יו"ר הכנסת ויו"ר הסוכנות. יש להניח שבשנת 2010 כאשר יגיע דור לחדש לשלטון לדברי בורג, נמצא שם את בורג הישן והטוב. כזה שדעותיו עברו מהפך נוסף והוא מוכן להסתער על מנעמי השלטון מחדש (עם הג'יפ).הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה