שרות טכנולוגי חסר במערכת הבריאות, והפעם על הדפסות מיותרות ומעט חלם...

עפר דרורי 11.03.2022 02:34
שרות טכנולוגי חסר במערכת הבריאות, והפעם על הדפסות מיותרות ומעט חלם...


(178) מה אפשר לעשות? לחייב את הקופות לבנות בכל המערכות שלהם אופציה של "יבוא" קובץ מכל מקור שהוא הנמצא על שולחן העבודה של העובד. הקובץ המיובא יקבל את כל המאפיינים שהקובץ הסרוק מקבל ויצטרף לתיק הרפואי של לקוח המערכת.מי לא הגיע למרפאת חוץ בבית חולים והביא אתו מסמכים רפואיים? מכתבי הפנייה מהרופא, תוצאת בדיקה ומה לא? כל החומרים הללו יוצרו במחשב ורובם זמינים לנו הפונים על מחשב או בפלאפון ובכל זאת במערכות הבריאות השונות כולם מעדיפים להדפיס את המסמך ולסרוק אותו למערכת. כמה פעמים נדרשתי לשלוח בדואל חומר מסוים לפני הביקור במרפאה ומול עיני המזכירה הדפיסה את ששלחתי, סרקה את המסמך המודפס ואת הקובץ הסרוק תייקה. חלם כבר אמנו? עובדי המערכת אינם מטומטמים הם פועלים עפ"י ההנחיות שנמסרו להם ובכל זאת כמה פעמים שאלתי למה זה קורה? ברוב המקרים התשובה שקבלתי שהעובדים אינם יודעים כיצד להטמיע למערכת שלהם את הקובץ שהגיע מצורף לדואל ועדיף להם להדפיס ולסרוק.

מעבר לבזבוז נייר ולכריתת יערות הגשם יש בעיה אמיתית של איכות המידע. מסמך סרוק ברוב המקרים קריא פחות ממסמך מקורי שנותר במחשב ועבר כקובץ למחשב אחר. מסמך סרוק גם גדול בנפחו ממסמך מקור. הפעולות שניתן לבצע על מסמך סרוק פחותות מאשר על מסמך מקור לדוגמא חיפוש.

 

מה אפשר לעשות? לחייב את הקופות לבנות בכל המערכות שלהם אופציה של "יבוא" קובץ מכל מקור שהוא הנמצא על שולחן העבודה של העובד. הקובץ המיובא יקבל את כל המאפיינים שהקובץ הסרוק מקבל ויצטרף לתיק הרפואי של לקוח המערכת.

כמובן שניתן ללכת צעד נוסף קדימה והוא ריכוז המידע הרפואי במקום אחד אבל מתוך רצון להיות מציאותי אני מחפש פתרונות שלא יהפכו סדרי עולם ושכל מרכז רפואי יחזיק את הקבצים שלו במחשב שלו, אולי פעם זה ישתנה...

נשמע מסובך? ממש לא, כל מערכת בסיסית היום כוללת רכיב של קבלת קבצים מבחוץ. כמובן שאופציית הסריקה תישאר לכל אותם מקרים בהם יש בידי הלקוח מסמכים מודפסים בלבד.

 

עוד כתבות בנושא:

שרות טכנולוגי חסר במערכת הבריאות, והפעם על "הטמעת" דיסקים

שרות טכנולוגי חסר במערכת הבריאות, והפעם על מעבר בין קופות החולים

שרות טכנולוגי חסר במערכת הבריאות, והפעם על תוצאות דימות

 הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה