שרות טכנולוגי חסר במערכת הבריאות, והפעם על מרשמי תרופות ממרפאות חוץ

עפר דרורי 27.03.2022 19:46
שרות טכנולוגי חסר במערכת הבריאות, והפעם על מרשמי תרופות ממרפאות חוץ


(182) מה אפשר לעשות? משרד הבריאות יכול לחייב את קופות החולים לאשר בצורה ממוחשבת את המרשמים של מרפאות החוץ כך שיוכלו להנפיק מרשם של הקופה המאשרת בעת הביקור ובזה מסתיים התהליך.מי לא נשלח למרפאת חוץ לבירור רפואי כזה או אחר? כידוע אנו נדרשים מדי פעם להתייעצות עם רופא מומחה שאינו זמין בקופת החולים. הבירור יכול להניב גם המלצה ללקיחת תרופה. הרופא במרפאת החוץ רושם את המרשם במחשב של המרפאה, מדפיס אותו ומוסר לנו את נייר המרשם ביד.

ומה אנו נדרשים לעשות?

ללכת לקופת החולים שלנו עם הנייר ולבקש מרופא המשפחה "להמיר" את המרשם למרשם של קופת חולים כדי שלא נזדקק לרוכשו במחיר מלא בבית המרקחת. הרופא בקופה מקליד את המרשם המודפס (שיצא ממחשב מרפאת החוץ) ומאפשר לו לרכוש אותו בהנחה.

אם קופת החולים אישרה לנו ללכת למרפאת החוץ על כל הנגזר ממנה. למה עלינו לשוב אליה עם המרשם?

מה ניתן לעשות? משרד הבריאות יכול לחייב את קופות החולים לאשר בצורה ממוחשבת את המרשמים של מרפאות החוץ כך שיוכלו להנפיק מרשם של הקופה המאשרת בעת הביקור ובזה מסתיים התהליך. מפחדים ממתן סמכויות בידי מרפאות החוץ? חייבו את המרפאות להעביר בצורה ממוחשת את המרשם לקופה השולחת וחייבו את הקופה השולחת להעביר את המרשם המאושר לאתר הקופה באינטרנט אליו יש גישה הן למבוטח והם לבית המרקחת שלו.

עוד כתבות בנושא:

שרות טכנולוגי חסר במערכת הבריאות, והפעם על "הטמעת" דיסקים

שרות טכנולוגי חסר במערכת הבריאות, והפעם על מעבר בין קופות החולים

שרות טכנולוגי חסר במערכת הבריאות, והפעם על תוצאות דימות

 

 הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה