טקס חנוכת ארון הספרים בבוסתן ברודי, נר שלישי של חנוכה, דצמבר 2015

עפר דרורי 08.12.2015 07:19
טקס חנוכת ארון הספרים בבוסתן ברודי, נר שלישי של חנוכה, דצמבר 2015


ארון הספרים בבוסתן ברודי נתרם לכבודם של יוסף ז"ל ואהובה דרורי תבדל"א. בנר שלישי של חנוכה (8 בדצמבר 2015) התקיים טקס בבוסתן ברודי שכלל הסרת הלוט משלט ההנצחה בארון הספרים, דברים לכבודם של יוסף ואהובה דרורי, הופעה של נגנים, שירה בציבור, הדלקת נרות, סופגניות ועוד. הערב היה מיוחד ומשמעותי לא רק לבני המשפחה. תודה לדני ברכיה על ארגון הערב המשמעותי הזה. מתנדבים לעבודה בגן מוזמנים בכל יום שישי בין השעות 9 בבוקר ל 11.דברים לטקס ארון הספרים בבוסתן ברודי (חנוכה, תשע"ו, דצמבר 2015) - תמונות מהאירוע לאחר הכתבה

ארון הספרים שנתרם לבוסתן ברודי הוא לכבודם של הורינו האהובים יוסף ז"ל ואהובה דרורי תבדל"א.

אני רוצה לספר לכם בקצרה על שני אנשים אלו, ירושלמים שורשיים, אנשי עמל וספר.

אבא שלנו יוסף דרורי נולד ב 1924 בירושלים, גדל בשכונת הבוכרים, התגייס ושירת בהגנה ולאחר מכן בצה"ל כקצין. במקצועו היה מכונאי רכב והמוסך שבו עבד נשרף בהתקפה של פורעים ערבים על המרכז המסחרי בשכונת ממילא. במהלך שירותו עבר קורס מפקדים בהגנה, שירת בצה"ל בשרות קבע של שנה והשתחרר בדרגת סרן. ב-1950 התחתן עם אהובה לבית סלומון ועבר לעבוד במע"ץ כמנהל בית מלאכה בירושלים ששכן ברחוב הנביאים. בהמשך התקדם ומילא תפקידים שונים עד לתפקיד מהנדס ארצי לרכב וציוד הנדסי. אבא השתלם בארה"ב בתקופה של כחצי שנה והכניס לארץ שיטות מתקדמות לסלילית כבישים עם ציוד שלא היה בזמנו בארץ. אבא נחשב למומחה מוביל בתחומו והעביר השתלמויות רבות לאנשי מקצוע. עם פרישתו המשיך לעסוק בייעוץ בתחומים אלו ובמקביל עסק בשימור מורשת מלחמת השחרור במסגרות שונות. שרות המילואים בצה"ל היה חשוב לו מאוד והוא ביצע במסגרת זו תפקידים רבים בחיל החימוש כולל מפקד גדוד ועוזר ק. חימוש פיקוד מרכז. אבא השתחרר משרות מילואים בדרגת סא"ל בגיל 68 ונפטר בגיל 89 בסוף שנת 2013.

אמנו, אהובה דרורי תבדל לחיים טובים, נולדה לבית סלומון בשנת 1928 בירושלים והיא נינה של יואל משה סלומון ממקימי פתח תקווה והשכונה נחלת שבעה השכונה הראשונה מחוץ לחומות העיר העתיקה. אביה מרדכי סלומון יחד עם אחיו שלמה הפעילו את דפוס סלומון שהיה ברחוב הרב קוק והדפיס בין היתר את העיתון העברי הראשון "הלבנון". אמא הייתה חברת ההגנה ושירתה כחובשת קרבית בקרבות מלחמת השחרור. לאחר המלחמה התחתנה והייתה מזכירה ראשית של בית הספר התיכון סליסברג שהיה ברחוב הנביאים בירושלים. לאחר מספר שנים עברה לאוניברסיטה העברית ושימשה עשרות שנים כמזכירה המיתולוגית של החוג לספרות עברית באוניברסיטה העברית עד שפרשה לגמלאות.

הורינו יוסף ואהובה דרורי ייצגו דור של אנשי אמת, אנשי עבודה עם מוסר גבוה וחוש מפותח לעזרה לזולת ולתרומה לסביבה. אבי היה נוהג באופן קבע לסייע לגורמים שונים בנושא מורשת מלחמת השחרור וגם סתם עזרה במהלכים מול השלטונות. שניהם היו אנשי ספר עם ספריה עשירה בביתם וארון הספרים מתאים להם ביותר ולמורשתם.

אני מודה לדני ברכיה שאפשר לנו לתרום לגן היפה הזה ולהיות שותפים בתרומה לקהילה שהיא דרכם של הורינו. חג חנוכה שמח.

 
 צילומים: אביב גל, אבי רוזנויין, עפר דרורי
 
טקס חנוכת ארון הספרים בבוסתן ברודי, נר שלישי של חנוכה, דצמבר 2015


הוספת תגובה
  מגיב אנונימי
שם או כינוי:
חסימת סיסמה:
  זכור אותי תמיד במחשב זה

כותרת ראשית:
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה לטוקבק שלי
אבקש לקבל בדואר אלקטרוני כל תגובה למאמר הזה